Bardzo miła informacja przyszła do naszej hodowli, okazuje się że jednemu z naszych szczeniaków nowa właścicielka Wiktoria, założyła Vloga. Oczywiście nie mogło zabraknąć nas w gronie największych fanów, z dumą prezentujemy pierwszy film z serii i z niecierpliwościom czekamy na więcej. Oczywiście zapraszamy do komentowania, udostępniania, likowania oraz przede wszystkim subskrybowania kanału zdolnej vlog-erki dostępnego pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UC4O2SggJnACUmqOXfiYlOqg

 

 

 

Prawie wszystkie szczeniaki są już w nowych domach. W naszej hodowli została już tylko jedna suczka Hera Toro Negro. Czeka ona na przyjazd swojego pana, którego serdecznie pozdrawiamy ;-). My z kolei patrzymy w przyszłość i już planujemy kolejny miot, który tym razem będzie na literę "I". Mamą szczeniąt będzie nasza chorwacka piękność Karla von der Alten Festung. Ojca jeszcze nie znamy, ponieważ musimy rozważyć kilku kandydatów. Możemy jedynie obiecać, że będzie to jak zwykle pies ze ścisłej czołówki światowej. Maluszków spodziewamy się na przełomie Jesieni i Zimy 2019r. Przyjmujemy rezerwacje na szczenięta, jeżeli chcecie mieć Państwo pewność, że nie zabraknie malucha dla Was, zapraszamy do kontaktu już teraz.  

 

 

Nasze maluszki mają już siedem tygodni, są po odbiorze miotu ze Związku Kynologicznego w Polsce i po pełnym przeglądzie weterynaryjnym. Oznacza to, że powoli zaczynają jechać do nowych domów. Czas rozstań jest dla nas bardzo trudny, pociesza nas jedynie fakt że nowi właściciele obdarzą je taką samą porcją miłości jak my. Oczywiście nie mogło zabraknąć pożegnalnej sesji zdjęciowej na której znalazły się wszystkie szczenięta razem, jest to dla nas niezwykle ważne ponieważ w takim gronie nie spotkają się już nigdy :-( Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wspólne zdjęcie z hodowcą:

suczka rottweiler

Nasze wyprawki:

 

 szczeniaki rottweilerów

Zabawa w śniegu.

 

 małe szczeniaczki

piękne szcznięta

 piękne szcznięta

 piękne szcznięta

 piękne szcznięta

małe rottweilery

  mały rotek

rotusie słodziusie

rotki kotki

słodkie małe

słodkie małe

Czekamy na miskę ;-)

 

słodkie małe

słodkie małe

 

   

Czas wyjazdów nadszedł nieubłaganie. W naszej hodowli zostały już tylko cztery pieski, ale nowego domu szukają Hunter, Hulk i Hero Toro Negro. Pieski są zaszczepione, odrobaczane i gotowe do odbioru. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć maluchów.  

Hunter Toro Negro FCI

Hulk Toro Negro FCI

Hero Toro Negro FCI

W wieku 6 tygodni przeprowadzana jest przez nas kontrola weterynaryjna. Podczas której maluchy są szczepione, chipowane oraz odrobaczane. W przyszły tygodniu oczekujemy odbioru przez Związek Kynologiczny w Polsce i od soboty 13.01.2019 maluszki będą powoli opuszczać naszą hodowlę. Mamy jeszcze wolne samczyki więc zapraszamy do składania rezerwacji. 

Suczka: Niebieska:

suczka rottweiler

szczeniaki rottweilerów

małe szczeniaczki

Suczka: Miętowa:

 piękne szcznięta

 piękne szcznięta

 piękne szcznięta

 piękne szcznięta

Suczka Biała:

małe rottweilery

  mały rotek

rotusie słodziusie

rotki kotki

Samczyk Czerwony

słodkie małe

słodkie małe

słodkie małe

słodkie małe

Samczyk Perłowy. 

małe pieski

groźny rottweiler

groźny rottweiler

groźny rottweiler

Samczyk Różowy:

 złe rottweilery

groźnie rottweilery

piekne małe rotki

rottweilery

Samczyk Purpurowy:

groźny rottweiler

groźny rottweiler

groźny rottweiler

groźny rottweiler

Samczyk Czarny:

 rotwajlery

rottweiler

groźny rottweiler

groźny rottweiler

Samczyk Zielony:

groźny rottweiler

groźny rottweiler

groźny rottweiler

groźny rottweiler

groźny rottweiler

Rottweiler szczeniaki

Szczeniaki rottweilerów, które wychodzą z naszej hodowli są dla nas najważniejsze. To one budują siłę naszej hodowli , dlatego dokładamy wszelkich starań, aby były jak najzdrowsze i jak najlepsze. Nasze suki hodowlane są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych jak i łokciowych, to drugie badanie nie jest w Polsce obowiązkowe, my jednak wykonujemy je dodatkowo. Mamy wówczas pewność, że w tym miejscu wszystko jest w porządku . Dokładnie takiej samej selekcji dokonujemy podczas wyboru reproduktora, który także musi być wolny od dysplazji i dodatkowo idealny pod kątem eksterieru.

Rottweiler to duża i groźna rasa, dlatego kupując szczeniaka musimy mieć absolutną pewność, że rodzice to psy stabilne psychicznie. Zanim nasze psy zostaną dopuszczone do hodowli, wykonujemy szereg testów potwierdzających ich doskonałe usposobienie. W ich skład wchodzi odporność na wystrzał, brak lęku przed obcymi ludźmi oraz właściwe działania obronne. Oczywiście wszystkie te testy są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami wydanymi przez Związek Kynologiczny w Polsce. Wszystko to ma na celu eliminację osobników lękliwych lub chorych, które swoje złe cechy przenosiłyby na szczenięta.

Hodowla rottweilerów, którą prowadzimy wyróżnia brak kojców, które w naszej opinii mają negatywny wpływ na rozwój szczenięcia. Wiąże się to z nerwowym nastawieniem matki przebywającej w zamknięciu, co przenosi się na szczeniaki jeszcze w jej łonie. Późniejszy ich odchów także ma znaczenie. Rzadki kontakt z człowiekiem i podenerwowanie wynikające z przebywania w zamknięciu ma wpływ na charakter rottweilera w dorosłym życiu. W przeciwieństwie do kojcowych, nasze psy mieszkają w domu, w swoim własnym pokoju tuż przy nas. Suka w ciąży cały czas uczestniczy w naszym codziennym życiu, regularnie wychodzi na spacery a dostęp do ogrodu ma praktycznie nieograniczony. Szczeniaki przebywające w naszej hodowli mają ciągły kontakt z nami i naszymi pociechami. Nie są im obce dźwięki telewizora, odkurzacza, czy płacz dziecka.

Dorosły rottweiler, osiąga pełen rozwój psychiki w wieku trzech lat, a wszystkie nasze zabiegi mają ogromny wpływ na niego, który przez tak głęboką socjalizację, sięgającą praktycznie momentu poczęcia jest opanowany i spokojny nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Jako hodowla nie uznajemy kompromisów, jeżeli chodzi o żywienie i opiekę weterynaryjną szczeniaków rottweilerów. Do hodowli używamy tylko najwyższej jakości karm, a szczeniaki opuszczając naszą hodowlę są trzykrotnie odrobaczone oraz zaszczepione. Wszystkie te zabiegi dają nam pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby oddać Państwu jak najlepsze szczenię tej wspaniałej rasy, jaką jest rottweiler.

Google