Czas tak szybko płynie, że nie zauważyliśmy kiedy nasze kochane maluchy ukończyły trzy tygodnie. Z każdym dniem poznają nowe kąty naszej hodowli i robią się coraz bardziej towarzyskie. Ochoczo witają nas w swojej zagrodzie domagając się pieszczot no i oczywiście jedzonka. Uczą się psich zachowań od swojej mamy, babci oraz przyszywanej siostry, dla której takie maleństwa są nie lada ciekawostką. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Samczyk Stalowy i Perłowy:

 Szczeniaki z hodowli toro negro

rottweiery z hodowli toro negro

szczeniaki rottweilerów

malutkie szczeniaczki z hodowli toro negro

Piesek Miętowy i suczka Żółta:

 Suczki rottweilerów

wspaniałe rottweilery

piękne miśki

psy szczeniaki

Suczki Czerwona i Purpurowa:

 Suczki rottweilerów

wspaniałe suczki rottweilery

piękne miśki suczki

psy suczki szczeniaki

Piesek "Stalowy"

 piesek rottweiler szczeniak

rottweiler

Piesek "Miętowy" 

 Piękny rottweiler

Super szczeniak rottweilera

Piesek "Perłowy"

 piesek koloru perłowego

piękny samczyk rottweiler

Suczka "Czerwona"

suczka szczeniak 

suczka rasy rottwieler

Suczka "Purpurowa"

 Mała suczka rasy rottweiler

sunia rottweilerów

Suczka "Żółta"

 słodka suczka

mała suczka rottweiler

Rottweiler szczeniaki

Szczeniaki rottweilerów, które wychodzą z naszej hodowli są dla nas najważniejsze. To one budują siłę naszej hodowli , dlatego dokładamy wszelkich starań, aby były jak najzdrowsze i jak najlepsze. Nasze suki hodowlane są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych jak i łokciowych, to drugie badanie nie jest w Polsce obowiązkowe, my jednak wykonujemy je dodatkowo. Mamy wówczas pewność, że w tym miejscu wszystko jest w porządku . Dokładnie takiej samej selekcji dokonujemy podczas wyboru reproduktora, który także musi być wolny od dysplazji i dodatkowo idealny pod kątem eksterieru.

Rottweiler to duża i groźna rasa, dlatego kupując szczeniaka musimy mieć absolutną pewność, że rodzice to psy stabilne psychicznie. Zanim nasze psy zostaną dopuszczone do hodowli, wykonujemy szereg testów potwierdzających ich doskonałe usposobienie. W ich skład wchodzi odporność na wystrzał, brak lęku przed obcymi ludźmi oraz właściwe działania obronne. Oczywiście wszystkie te testy są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami wydanymi przez Związek Kynologiczny w Polsce. Wszystko to ma na celu eliminację osobników lękliwych lub chorych, które swoje złe cechy przenosiłyby na szczenięta.

Hodowla rottweilerów, którą prowadzimy wyróżnia brak kojców, które w naszej opinii mają negatywny wpływ na rozwój szczenięcia. Wiąże się to z nerwowym nastawieniem matki przebywającej w zamknięciu, co przenosi się na szczeniaki jeszcze w jej łonie. Późniejszy ich odchów także ma znaczenie. Rzadki kontakt z człowiekiem i podenerwowanie wynikające z przebywania w zamknięciu ma wpływ na charakter rottweilera w dorosłym życiu. W przeciwieństwie do kojcowych, nasze psy mieszkają w domu, w swoim własnym pokoju tuż przy nas. Suka w ciąży cały czas uczestniczy w naszym codziennym życiu, regularnie wychodzi na spacery a dostęp do ogrodu ma praktycznie nieograniczony. Szczeniaki przebywające w naszej hodowli mają ciągły kontakt z nami i naszymi pociechami. Nie są im obce dźwięki telewizora, odkurzacza, czy płacz dziecka.

Dorosły rottweiler, osiąga pełen rozwój psychiki w wieku trzech lat, a wszystkie nasze zabiegi mają ogromny wpływ na niego, który przez tak głęboką socjalizację, sięgającą praktycznie momentu poczęcia jest opanowany i spokojny nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Jako hodowla nie uznajemy kompromisów, jeżeli chodzi o żywienie i opiekę weterynaryjną szczeniaków rottweilerów. Do hodowli używamy tylko najwyższej jakości karm, a szczeniaki opuszczając naszą hodowlę są trzykrotnie odrobaczone oraz zaszczepione. Wszystkie te zabiegi dają nam pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby oddać Państwu jak najlepsze szczenię tej wspaniałej rasy, jaką jest rottweiler.

Google