16.02.2018 Drugie urodziny Karli przebiegły bardzo uroczyście, był mięsny tort i impreza do białego rana ;-). W ramach prezentu udało się nam zrobić jej sesję fotograficzną. Nasza malucha waży już 46kg, staramy się utrzymywać ją w topowej formie poprzez treningi siłowe oraz długie spacery. Megie uwielbia taki rodzaj aktywności i odwdzięcza się nam dobrym samopoczuciem i wspaniałym wyglądem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Karla von der Alten Festung Suka

Karla von der Alten Festung piękna Suka

Rottweiler Karla von der Alten Festung

Rottweiler suka

20.09.2017r To już półtora roku odkąd Karla jest z nami. Megie, ponieważ tak na nią wołamy w domu bardzo lubi pieszczoty, ale tylko ze strony domowników, obcym nie chętnie pozwala się dotykać. Jest bardzo terytorialna i nie wpuszcza nikogo na naszą posesję, aktywnie oszczekując. Bardzo lubi kontakt z naszymi dziećmi i wykazała się wręcz anielską cierpliwością przy wychowywaniu miotu "G". Bez jej pomocy było by nam o wiele trudniej, zorganizować czas szczeniakom. Karla umilała im pobyt u nas, swoim towarzystwem siedząc z nimi cały czas, widać było, że sprawia jej to przyjemność, była przy tym bardzo delikatna, ale także stanowcza czasem karząc niesfornego malucha. Ulubioną jej zabawą jest przeciąganie szmaty z Kają i Rotti, tej drugiej podczas tych zajęć musimy pilnować ponieważ kończą się one w parterze, a jak powszechnie wiadomo Rotti nie lubi niesubordynacji :-).  

02.08.2016r. Karla przyjęła się w naszym domu bardzo dobrze, szybko zakolegowała się z naszymi sukami, tworząc wspaniałe trio. Jest bardzo wesołym szczeniakiem, wszędzie jej pełno i jest bardzo ciekawska. Mamy nadzieję, że będzie się w dalszym ciągu tak ładnie rozwijać i niedługo będziemy ją mogli pokazać na wystawach.

KarlaAltenFestung


KarlavonderAltenFestung

02.03.2016r W ostatnim czasie do naszej rodziny dołączyła  nowa suczka: "KARLA von der Alten Festung". Tatusiem Karli jest "ZODIAK von der Alten Festung". Jest to pies o fantastycznym eksterierze, syn najwybitniejszego rottweilera ostatnich lat, dwukrotnego zwycięzcy świata IFR oraz zwycięzcy klubu rottweilera ADRK: "IMPERATOR vom Hause Zschammer". Mamą jest "FREYA von der Alten Festung", córka wybitnego zwycięzcy świata IFR: "ASTOR vom Junipera".

Karla von der Alten Festung

Wystawy:

Data: Rodzaj: Miasto: Klasa: Lokata: Ocena: Sędzia:
15.10.2016 Krajowa Jelenia Góra Młodzieży 1 Dos., Zw Mł. Naj. Junior  S. Harnik 
16.10.2016 Krajowa Jelenia Góra Młodzieży 1 Doskonała, Zw. Mł. P. Król

 

Rodowód: 

  

 

Odsłony: 5930

Rottweiler szczeniaki

Szczeniaki rottweilerów, które wychodzą z naszej hodowli są dla nas najważniejsze. To one budują siłę naszej hodowli , dlatego dokładamy wszelkich starań, aby były jak najzdrowsze i jak najlepsze. Nasze suki hodowlane są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych jak i łokciowych, to drugie badanie nie jest w Polsce obowiązkowe, my jednak wykonujemy je dodatkowo. Mamy wówczas pewność, że w tym miejscu wszystko jest w porządku . Dokładnie takiej samej selekcji dokonujemy podczas wyboru reproduktora, który także musi być wolny od dysplazji i dodatkowo idealny pod kątem eksterieru.

Rottweiler to duża i groźna rasa, dlatego kupując szczeniaka musimy mieć absolutną pewność, że rodzice to psy stabilne psychicznie. Zanim nasze psy zostaną dopuszczone do hodowli, wykonujemy szereg testów potwierdzających ich doskonałe usposobienie. W ich skład wchodzi odporność na wystrzał, brak lęku przed obcymi ludźmi oraz właściwe działania obronne. Oczywiście wszystkie te testy są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami wydanymi przez Związek Kynologiczny w Polsce. Wszystko to ma na celu eliminację osobników lękliwych lub chorych, które swoje złe cechy przenosiłyby na szczenięta.

Hodowla rottweilerów, którą prowadzimy wyróżnia brak kojców, które w naszej opinii mają negatywny wpływ na rozwój szczenięcia. Wiąże się to z nerwowym nastawieniem matki przebywającej w zamknięciu, co przenosi się na szczeniaki jeszcze w jej łonie. Późniejszy ich odchów także ma znaczenie. Rzadki kontakt z człowiekiem i podenerwowanie wynikające z przebywania w zamknięciu ma wpływ na charakter rottweilera w dorosłym życiu. W przeciwieństwie do kojcowych, nasze psy mieszkają w domu, w swoim własnym pokoju tuż przy nas. Suka w ciąży cały czas uczestniczy w naszym codziennym życiu, regularnie wychodzi na spacery a dostęp do ogrodu ma praktycznie nieograniczony. Szczeniaki przebywające w naszej hodowli mają ciągły kontakt z nami i naszymi pociechami. Nie są im obce dźwięki telewizora, odkurzacza, czy płacz dziecka.

Dorosły rottweiler, osiąga pełen rozwój psychiki w wieku trzech lat, a wszystkie nasze zabiegi mają ogromny wpływ na niego, który przez tak głęboką socjalizację, sięgającą praktycznie momentu poczęcia jest opanowany i spokojny nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Jako hodowla nie uznajemy kompromisów, jeżeli chodzi o żywienie i opiekę weterynaryjną szczeniaków rottweilerów. Do hodowli używamy tylko najwyższej jakości karm, a szczeniaki opuszczając naszą hodowlę są trzykrotnie odrobaczone oraz zaszczepione. Wszystkie te zabiegi dają nam pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby oddać Państwu jak najlepsze szczenię tej wspaniałej rasy, jaką jest rottweiler.

Google