O nas

        Nazywamy się Kasia i Wojtek Zielonka. Psy towarzyszą nam od urodzenia, ale prawdziwe powołanie odkryliśmy kilka lat temu, oddając całe serce najwspanialszej rasie na świecie - rottweilerom. Od wielu lat jesteśmy szczęśliwym małżeństwem. Całkiem niedawno nasza rodzina powiększyła się o dwóch wspaniałych synków, których wychowujemy w duchu miłości do zwierząt. Zależy nam na stworzeniu hodowli, w której człowiek i pies są "jednym organizmem" i darzą siebie pełnym zaufaniem.
        Prowadzimy domową hodowlę i traktujemy ją jako nasze wspólne hobby. Nie posiadamy kojców, nasze psy są członkami rodziny, mieszkają w domu i mają swój własny pokój. Wspólne życie z psami jest dla nas codziennością. Poświęcamy im mnóstwo uwagi, przede wszystkim na szkolenie, które jest dla nas priorytetem. Wszystkie nasze suki przygotowujemy do egzaminu IPO, który jest najlepszym dowodem ich wyszkolenia. Stale je socjalizujemy zabierając na spotkania z innymi psami, do miasta, do przedszkoli i szkół, ucząc dzieci i młodzież postępowania z psami oraz odpowiedniego ich traktowania. Staramy się cały czas pracować nad poprawieniem wizerunku rasy rottweiler, który przez nieodpowiedzialnych ludzi został mocno nadszarpnięty.
        Nasza pierwsza suczka – Rotti (Arma vom Hause Schymura), jest z nami od czerwca 2008 roku. Przywieźliśmy ją do domu w pierwszą rocznicę ślubu. To wydarzenie zmieniło nasze życie i nas samych. Rotti zawładnęła naszymi sercami:-) Potrafiliśmy godzinami rozmawiać tylko o niej. Przystosowaliśmy dom i ogród tak, aby było jej wygodnie a przede wszystkim, żeby była bezpieczna. Poświęciliśmy wiele tygodni na szkolenie, co nie było dla nas przykrym obowiązkiem lecz prawdziwą przyjemnością.

kojec dla psów
        Cztery lata później, czyli w czerwcu 2012 roku, do naszej rodziny dołączyła córka Rotti - Kaja(Atari Toro Negro). Suczka od samego początku urzekła nas swoją urodą, bystrością, sprytem, chęcią do nauki, a przede wszystkim miłością którą obdarza wszystkich, sprawiając że nawet największe smutki odchodzą precz.
Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Są członkami naszej rodziny, pilnują i bronią nas, stanowiąc bardzo dobraną parę prawdziwych przyjaciół.
        Mamy wiele ambicji i planów na przyszłość a wszystkie je łączymy z naszymi psami. Spośród wszystkich ras, wybraliśmy właśnie tą i był to doskonały wybór! Rotti i Kaja spełniają nasze oczekiwania w 100%. Jesteśmy młodymi hodowcami i zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas jeszcze dużo pracy. Zawsze chętnie słuchamy rad i wskazówek osób bardziej doświadczonych. Z naszej wiedzy i umiejętności najwięcej korzystać będą nasze pieski i to dla nich chcemy się uczyć i być najlepszymi opiekunami.


Domowa hodowla rottweilerów toro negro

Odsłony: 5613
Google