Dnia 6 marca 2010 roku odbyła się Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Drzonkowie. Pojechaliśmy tam pełni nadziei na sukces. Atmosfera była bardzo przyjazna. Nawiązaliśmy nowe kontakty i znajomości. Nie zniechęciły nas także problemy z obsadą sędziowską. Sędziować miał pan Zbigniew Ostrowski a z powodu jego nieobecności zastąpiła go pani Maria Bruska. Na ring mieliśmy wchodzić jako pierwsi a okazało się, że z pokazem czekaliśmy aż do samego końca.


Champion rottweiler piękna arma

ładny rottweiler na ringu

 

Arma Rottweiler vom Hause Schymura BOB

Nasze trudy zostały wynagrodzone, gdyż Arma otrzymała ocenę doskonałą z lokatą pierwszą oraz nominację na Championa Polski (CWC). W porównaniu zdobyła tytuł Najlepszej Dorosłej Suki w Rasie (NDSwR) a następnie Best of Bread (BoB) i tym samym została wybrana najpiękniejszym rottweilerem w rasie.

Rottweiler pokazuje duże zęby

zwycięzska arma i mały szczeniak rottweiler

Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z naszej Army. Jest to dla nas cenne odznaczenie, które bardzo zachęca i motywuje do dalszej pracy. Do zobaczenia w Katowicach!!!

 

Domowa hodowla toro negro

Rottweiler szczeniaki

Szczeniaki rottweilerów, które wychodzą z naszej hodowli są dla nas najważniejsze. To one budują siłę naszej hodowli , dlatego dokładamy wszelkich starań, aby były jak najzdrowsze i jak najlepsze. Nasze suki hodowlane są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych jak i łokciowych, to drugie badanie nie jest w Polsce obowiązkowe, my jednak wykonujemy je dodatkowo. Mamy wówczas pewność, że w tym miejscu wszystko jest w porządku . Dokładnie takiej samej selekcji dokonujemy podczas wyboru reproduktora, który także musi być wolny od dysplazji i dodatkowo idealny pod kątem eksterieru.

Rottweiler to duża i groźna rasa, dlatego kupując szczeniaka musimy mieć absolutną pewność, że rodzice to psy stabilne psychicznie. Zanim nasze psy zostaną dopuszczone do hodowli, wykonujemy szereg testów potwierdzających ich doskonałe usposobienie. W ich skład wchodzi odporność na wystrzał, brak lęku przed obcymi ludźmi oraz właściwe działania obronne. Oczywiście wszystkie te testy są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami wydanymi przez Związek Kynologiczny w Polsce. Wszystko to ma na celu eliminację osobników lękliwych lub chorych, które swoje złe cechy przenosiłyby na szczenięta.

Hodowla rottweilerów, którą prowadzimy wyróżnia brak kojców, które w naszej opinii mają negatywny wpływ na rozwój szczenięcia. Wiąże się to z nerwowym nastawieniem matki przebywającej w zamknięciu, co przenosi się na szczeniaki jeszcze w jej łonie. Późniejszy ich odchów także ma znaczenie. Rzadki kontakt z człowiekiem i podenerwowanie wynikające z przebywania w zamknięciu ma wpływ na charakter rottweilera w dorosłym życiu. W przeciwieństwie do kojcowych, nasze psy mieszkają w domu, w swoim własnym pokoju tuż przy nas. Suka w ciąży cały czas uczestniczy w naszym codziennym życiu, regularnie wychodzi na spacery a dostęp do ogrodu ma praktycznie nieograniczony. Szczeniaki przebywające w naszej hodowli mają ciągły kontakt z nami i naszymi pociechami. Nie są im obce dźwięki telewizora, odkurzacza, czy płacz dziecka.

Dorosły rottweiler, osiąga pełen rozwój psychiki w wieku trzech lat, a wszystkie nasze zabiegi mają ogromny wpływ na niego, który przez tak głęboką socjalizację, sięgającą praktycznie momentu poczęcia jest opanowany i spokojny nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Jako hodowla nie uznajemy kompromisów, jeżeli chodzi o żywienie i opiekę weterynaryjną szczeniaków rottweilerów. Do hodowli używamy tylko najwyższej jakości karm, a szczeniaki opuszczając naszą hodowlę są trzykrotnie odrobaczone oraz zaszczepione. Wszystkie te zabiegi dają nam pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby oddać Państwu jak najlepsze szczenię tej wspaniałej rasy, jaką jest rottweiler.

Google