Wystawa klubowa ADRK w Niemczech, przebiegła w bardzo trudnych warunkach pogodowych; z nieba lał się żar. Na całe szczęście nasi faworyci poradzili sobie doskonale. Z naszego kraju w dniu dzisiejszym zaprezentowały się cztery suki. Osobiście najmocniej kibicowaliśmy Ramonie Cordis prowadzonej przez Panią Dorotę Olszewską i Pana Grzegorza Osińskiego z hodowli "Rottweiler Toruń FCI". Profesjonalne przygotowanie Ramony i efektywny handling zaowocował oceną doskonałą, co nie ukrywam, że przy tak silnej stawce 59 najlepszych suk z całego świata było nie lada wyczynem. Równie dobrze spisały się także inne polskie suki. Zapraszamy na fotorelację:

Klasa młodzieży pierwsza grupa:

Młoda suka rottweiler pokazuje zęby

Młoda suka rottweiler

Piękne suki na wystawie adrk

Młoda suczka rasy rottwieler

Młody rottweiler

Młodzieżowa zwyciężczyni klubu ADRK: Pippa von der Fischermuhle

Pippa von der Fischermuhle zwycięzka suka

Pippa von der Fischermuhle piękna suka wygrywa klasę młodzierzy

Ramona Cordis - ocena doskonała.

Ramona Cordis młoda suka rasy rottweiler

Ramona Cordis oceniana przez sędziego ADRK

Ramona Cordis piękna głowa

Ramona Cordis wydajny ruch

Klasa pośrednia Nova Angaros - ocena doskonała:

Nova Angaros piękna suka rasy rottweiler

Nova Angaros ładna suka na ADKR

Klasa pośrednia moca stawka

Klasa pośrednia Nova Angaros

Zwyciężczyni klasy pośredniej Honda Hause Kaligula:

Honda Hause Kaligula zwycięzska suka

Honda Hause Kaligula piękna suka rottweiler

Honda Hause Kaligula rottweiler suka zwycięzska

Klasa pośrednia suki:

klasa pośrenia suki rottweiler adrk

mocny double handling

klasa pośrednia finał

Klasa pośrednia psy:

pies rottweiler klasa pośrednia

klasa pośrednia psy rottweiler

klasa pośrednia rottweiler finał adrk

wesoły rottweiler w kąpieli

 

 

Rottweiler szczeniaki

Szczeniaki rottweilerów, które wychodzą z naszej hodowli są dla nas najważniejsze. To one budują siłę naszej hodowli , dlatego dokładamy wszelkich starań, aby były jak najzdrowsze i jak najlepsze. Nasze suki hodowlane są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych jak i łokciowych, to drugie badanie nie jest w Polsce obowiązkowe, my jednak wykonujemy je dodatkowo. Mamy wówczas pewność, że w tym miejscu wszystko jest w porządku . Dokładnie takiej samej selekcji dokonujemy podczas wyboru reproduktora, który także musi być wolny od dysplazji i dodatkowo idealny pod kątem eksterieru.

Rottweiler to duża i groźna rasa, dlatego kupując szczeniaka musimy mieć absolutną pewność, że rodzice to psy stabilne psychicznie. Zanim nasze psy zostaną dopuszczone do hodowli, wykonujemy szereg testów potwierdzających ich doskonałe usposobienie. W ich skład wchodzi odporność na wystrzał, brak lęku przed obcymi ludźmi oraz właściwe działania obronne. Oczywiście wszystkie te testy są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami wydanymi przez Związek Kynologiczny w Polsce. Wszystko to ma na celu eliminację osobników lękliwych lub chorych, które swoje złe cechy przenosiłyby na szczenięta.

Hodowla rottweilerów, którą prowadzimy wyróżnia brak kojców, które w naszej opinii mają negatywny wpływ na rozwój szczenięcia. Wiąże się to z nerwowym nastawieniem matki przebywającej w zamknięciu, co przenosi się na szczeniaki jeszcze w jej łonie. Późniejszy ich odchów także ma znaczenie. Rzadki kontakt z człowiekiem i podenerwowanie wynikające z przebywania w zamknięciu ma wpływ na charakter rottweilera w dorosłym życiu. W przeciwieństwie do kojcowych, nasze psy mieszkają w domu, w swoim własnym pokoju tuż przy nas. Suka w ciąży cały czas uczestniczy w naszym codziennym życiu, regularnie wychodzi na spacery a dostęp do ogrodu ma praktycznie nieograniczony. Szczeniaki przebywające w naszej hodowli mają ciągły kontakt z nami i naszymi pociechami. Nie są im obce dźwięki telewizora, odkurzacza, czy płacz dziecka.

Dorosły rottweiler, osiąga pełen rozwój psychiki w wieku trzech lat, a wszystkie nasze zabiegi mają ogromny wpływ na niego, który przez tak głęboką socjalizację, sięgającą praktycznie momentu poczęcia jest opanowany i spokojny nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Jako hodowla nie uznajemy kompromisów, jeżeli chodzi o żywienie i opiekę weterynaryjną szczeniaków rottweilerów. Do hodowli używamy tylko najwyższej jakości karm, a szczeniaki opuszczając naszą hodowlę są trzykrotnie odrobaczone oraz zaszczepione. Wszystkie te zabiegi dają nam pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby oddać Państwu jak najlepsze szczenię tej wspaniałej rasy, jaką jest rottweiler.

Google