Nasze szczenięta ukończyły trzy tygodnie, cała gromadka czuje się świetnie i rozrabia jak nigdy. Do sprzedania pozostało już tylko pięć szczeniąt:

Pieski małe Toro Negro kochane

Dzieci pod żadnym pozorem nie powinny zadawać się z Rottweilerami ;-).

rottweiler i małe dziecko

 mały rottweiler w trawie

Piesek Czarny:

miły rottweilerek toro negro

Hodowla rottweilera miłego

Piesek Brązowy:

Apollo Toro Negro malutki

Szczeniak w trawie piękny

Piesek Niebieski:

mały Angel Toro Negro z hodowli rottweilerów

Piesek rottweiler niebieski

Suczka Różowa:

Suczka rottweiler różowa

Sunia piesek z hodowli Toro Negro różowa

Suczka Zielona:

Astra Toro Negro suczka rottweiler zielona

Suczka z hodowli Toro Negro zieloka

mama rottweiler miła

Nasze szczeniaczki ukończyły tydzień, oto kilka zdjęć naszych przyjaciół w ogrodzie z mamą, która w tej roli spisała się znakomicie.

szczeniak rottweiler mały

toro negro rottweiler piękny

rottweilery toro negro małe

Szczeniak rottweiler ładny

szczeniaki rottweiler toro negro piękne

rottweiler czuły

rottweiler suka młoda

Informujemy, iż w połowie kwietnia 2012 r. planujemy krycie naszej suczki Army. Szczeniąt spodziewamy się latem 2012 r. Szczęśliwym tatą zostanie Emar z hodowli Ciapunia Na. O wyborze tego właśnie reproduktora zadecydowało wiele czynników, przede wszystkim jego doskonały eksterier, charakter oraz osiągnięcia wystawowe. Nie bez znaczenia są także wyśmienite warunki, w jakich hodowany jest Emar. Po pierwszej wizycie jesteśmy nim oczarowani i z niecierpliwością czekamy na spotkanie naszych pociech:-) O postępach będziemy Państwa na bieżąco informować na naszej stronie internetowej lub pod nr telefonu: 600-499-461.

Emar Ciapunia Na wielki

EMAR Ciapunia Na

Osiągnięcia wystawowe:

Młodzieżowy Champion Polski

Młodzieżowy Zwycięzca Rankingu Wystawowego Polski 2010.

4 miejsce na ADRK 2010 kalsa młodzieży 50 psów w konkurencji.

Champion Polski.

10x CAC PL.Champ

1 x CAC VDH Champ

2 x CACIB

5x R.CACIB

3 x BOB


Hodowla rottweiler domowa toro negro

Osiągnięcia szkoleniowe:

PT – egzamin na psa towarzyszącego

Testy psychiczne

Rozpoczęte szkolenie IPO-I

 

ARMA Rottweiler vom Hause Schymura

Osiągnięcia wystawowe:

Champion Polski

4xCWC

1xBOB

Suka hodowla z hodowli toro negro piekna

Osiągnięcia szkoleniowe:

PT – egzamin na psa towarzyszącego

Testy psychiczne

IPO-V egzamin na psa obronnego

Arma vom hause schymura miła

Emar rottweiler zwycięzsca

 

Dziś w nocy urodziły nam się szczenięta. Maluchy wyglądają bardzo dobrze i czują się świetnie, trafił man się bardzo wyrównany miot. Cała szczęśliwa rodzinka teraz odpoczywa razem z nami, gdyż była to dla nas bardzo wyczerpująca noc. O postępach będziemy informować na bieżąco.

Rottweiler suka szczenna

szczeniaki rottweiler małe

szczeniak rottweiler młody

szczeniak pije mleko ładny

małe szczeniaki śpią przy mamie

Rottweiler szczeniaki

Szczeniaki rottweilerów, które wychodzą z naszej hodowli są dla nas najważniejsze. To one budują siłę naszej hodowli , dlatego dokładamy wszelkich starań, aby były jak najzdrowsze i jak najlepsze. Nasze suki hodowlane są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych jak i łokciowych, to drugie badanie nie jest w Polsce obowiązkowe, my jednak wykonujemy je dodatkowo. Mamy wówczas pewność, że w tym miejscu wszystko jest w porządku . Dokładnie takiej samej selekcji dokonujemy podczas wyboru reproduktora, który także musi być wolny od dysplazji i dodatkowo idealny pod kątem eksterieru.

Rottweiler to duża i groźna rasa, dlatego kupując szczeniaka musimy mieć absolutną pewność, że rodzice to psy stabilne psychicznie. Zanim nasze psy zostaną dopuszczone do hodowli, wykonujemy szereg testów potwierdzających ich doskonałe usposobienie. W ich skład wchodzi odporność na wystrzał, brak lęku przed obcymi ludźmi oraz właściwe działania obronne. Oczywiście wszystkie te testy są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami wydanymi przez Związek Kynologiczny w Polsce. Wszystko to ma na celu eliminację osobników lękliwych lub chorych, które swoje złe cechy przenosiłyby na szczenięta.

Hodowla rottweilerów, którą prowadzimy wyróżnia brak kojców, które w naszej opinii mają negatywny wpływ na rozwój szczenięcia. Wiąże się to z nerwowym nastawieniem matki przebywającej w zamknięciu, co przenosi się na szczeniaki jeszcze w jej łonie. Późniejszy ich odchów także ma znaczenie. Rzadki kontakt z człowiekiem i podenerwowanie wynikające z przebywania w zamknięciu ma wpływ na charakter rottweilera w dorosłym życiu. W przeciwieństwie do kojcowych, nasze psy mieszkają w domu, w swoim własnym pokoju tuż przy nas. Suka w ciąży cały czas uczestniczy w naszym codziennym życiu, regularnie wychodzi na spacery a dostęp do ogrodu ma praktycznie nieograniczony. Szczeniaki przebywające w naszej hodowli mają ciągły kontakt z nami i naszymi pociechami. Nie są im obce dźwięki telewizora, odkurzacza, czy płacz dziecka.

Dorosły rottweiler, osiąga pełen rozwój psychiki w wieku trzech lat, a wszystkie nasze zabiegi mają ogromny wpływ na niego, który przez tak głęboką socjalizację, sięgającą praktycznie momentu poczęcia jest opanowany i spokojny nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Jako hodowla nie uznajemy kompromisów, jeżeli chodzi o żywienie i opiekę weterynaryjną szczeniaków rottweilerów. Do hodowli używamy tylko najwyższej jakości karm, a szczeniaki opuszczając naszą hodowlę są trzykrotnie odrobaczone oraz zaszczepione. Wszystkie te zabiegi dają nam pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby oddać Państwu jak najlepsze szczenię tej wspaniałej rasy, jaką jest rottweiler.

Google