Danjo von Torbergerhoe

Zapraszamy do kontaktu:

Hodowla Rottweilerów Toro Negro FCI

Wojciech Zielonka

Wojcieszyce 249, Rumiankowa 1 

58-560 Jelenia Góra

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel1: 600 499 461

Tel2: 662 252 858

Wystawy psów, szkolenie rottweilerów, inne. 

   Prezentujemy tutaj ważne wydarzenia z życia naszej hodowli takie, jak wystawy psów rasowych, w których biorą udział rottweilery, wystawy klubowe "Polskiego klubu Rottweilera" oraz niemieckiego ADRK. W naszej hodowli rottweilerów bardzo duży nacisk kładziemy na szkolenie, dlatego zajmujemy się tym od dnia narodzin. Wszystkie nasze suki hodowlane posiadają certyfikat użytkowości IPO, który najlepiej świadczy o ich doskonałej psychice. Ponadto "Hodowla Rottweiler Toro Negro FCI" angażuje się charytatywnie w działalność poprawiającą wizerunek rasy w Polsce. Dokonujemy tego za pomocą różnego rodzaju publicznych spotkań z rottweilerami. Zabieramy nasze rottweilery do szkół i przedszkoli ucząc dzieci i młodzież właściwego postępowania z psami.

Szczenięta rasy rottweiler urodzone 16.10.2015 w naszej domowej hodowli "Toro Negro FCI ". Miot pochodzi ze skojarzenia Xedor von der Alten Festung, młody chorwacki pies o wybitnym wyszkoleniu potwierdzonym certyfikatem IPO1. Xedor jest psem o doskonałym eksterierze, poszczycić się on może tytułem Młodzieżowego Championa Niemiec(ADRK), a w jego rodowodzie znajdziemy takie "gwiazdy rasy", jak klubowy zwycięzca ADRK Imperator vom Hause Zschammer czy mistrz świata IFR Astor vom Jupitera. Matką szczeniąt jest nasza Atari Toro Negro, Champion Polski z wyszkoleniem IPO-V, córka jednego najwybitniejszych polskich reproduktorów Multichampiona Emara Ciapunia Na. Urodziło się nam siedem szczeniąt, trzy suczki i cztery pieski. Imiona piesków to: Elvis, Eco, Enzo, Emar, suczek: Emma, Emi, Ella 

Szczenięta rottweilerów

W naszej hodowli, największą wagę przywiązujemy do odchowu szczeniaków, które są dla nas najważniejsze. Małe rottweilery od pierwszego, przyzwyczajane są do domowego życia rodziny, którą razem tworzymy. Kiedy opuszczają naszą hodowlę rottweilerów są w pełni z socjalizowane z ludźmi, nieobce są im odgłosy odkurzacza czy płacz dziecka. Wszystko to sprawia, że jako dorosłe osobniki są spokoje i opanowane a ich psychika jest w pełni ukształtowana. Wszystkie nasze maluchy są trzykrotnie odrobaczone i posiadają komplet szczepień adekwatny do wieku, w którym wydajemy je nowym właścicielom. Serdecznie zapraszamy.   

Rottweiler szczeniaki

Szczeniaki rottweilerów, które wychodzą z naszej hodowli są dla nas najważniejsze. To one budują siłę naszej hodowli , dlatego dokładamy wszelkich starań, aby były jak najzdrowsze i jak najlepsze. Nasze suki hodowlane są przebadane pod kątem dysplazji stawów biodrowych jak i łokciowych, to drugie badanie nie jest w Polsce obowiązkowe, my jednak wykonujemy je dodatkowo. Mamy wówczas pewność, że w tym miejscu wszystko jest w porządku . Dokładnie takiej samej selekcji dokonujemy podczas wyboru reproduktora, który także musi być wolny od dysplazji i dodatkowo idealny pod kątem eksterieru.

Rottweiler to duża i groźna rasa, dlatego kupując szczeniaka musimy mieć absolutną pewność, że rodzice to psy stabilne psychicznie. Zanim nasze psy zostaną dopuszczone do hodowli, wykonujemy szereg testów potwierdzających ich doskonałe usposobienie. W ich skład wchodzi odporność na wystrzał, brak lęku przed obcymi ludźmi oraz właściwe działania obronne. Oczywiście wszystkie te testy są potwierdzone odpowiednimi certyfikatami wydanymi przez Związek Kynologiczny w Polsce. Wszystko to ma na celu eliminację osobników lękliwych lub chorych, które swoje złe cechy przenosiłyby na szczenięta.

Hodowla rottweilerów, którą prowadzimy wyróżnia brak kojców, które w naszej opinii mają negatywny wpływ na rozwój szczenięcia. Wiąże się to z nerwowym nastawieniem matki przebywającej w zamknięciu, co przenosi się na szczeniaki jeszcze w jej łonie. Późniejszy ich odchów także ma znaczenie. Rzadki kontakt z człowiekiem i podenerwowanie wynikające z przebywania w zamknięciu ma wpływ na charakter rottweilera w dorosłym życiu. W przeciwieństwie do kojcowych, nasze psy mieszkają w domu, w swoim własnym pokoju tuż przy nas. Suka w ciąży cały czas uczestniczy w naszym codziennym życiu, regularnie wychodzi na spacery a dostęp do ogrodu ma praktycznie nieograniczony. Szczeniaki przebywające w naszej hodowli mają ciągły kontakt z nami i naszymi pociechami. Nie są im obce dźwięki telewizora, odkurzacza, czy płacz dziecka.

Dorosły rottweiler, osiąga pełen rozwój psychiki w wieku trzech lat, a wszystkie nasze zabiegi mają ogromny wpływ na niego, który przez tak głęboką socjalizację, sięgającą praktycznie momentu poczęcia jest opanowany i spokojny nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Jako hodowla nie uznajemy kompromisów, jeżeli chodzi o żywienie i opiekę weterynaryjną szczeniaków rottweilerów. Do hodowli używamy tylko najwyższej jakości karm, a szczeniaki opuszczając naszą hodowlę są trzykrotnie odrobaczone oraz zaszczepione. Wszystkie te zabiegi dają nam pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby oddać Państwu jak najlepsze szczenię tej wspaniałej rasy, jaką jest rottweiler.

Google